נכתב

  • תאריך 10.07.2014
  • שעה 17:47
  • מאת ליאת

בלינגבלינג מגיש: אסקפיזם ורוד – אמא ירושלמית בפוסט ראשון 1

מאת:ליאת

יולי10

לא זוכרת מי התחילה עם מי. אני רק יודעת שלמזלי ולמזלכן -תמר בהרב AKA אמא ירושלמית מתחילה לכתוב גם לבליגנבלינג!!! 

תמר בהרב-מהממת!

"הקיץ הגיע ועמו החופש הגדול!
שקט? שלווה? מנוחה? הלוואי…
ימים טרופים עוברים על מדינתנו הקטנטונת, תושבי הדרום חיים במציאות לא נורמלית ואנחנו כאן בירושלים ובמרכז גם "זכינו" לקצת אקשן.

אז נשארנו בבית. אני, ילד בן ארבע וחצי וילדה בת שלוש (כמעט). יציאה החוצה לא באה בחשבון, רק חסר לי שתתפוס אותנו אזעקה בחוץ. מה שאומר, שצריך למצוא תעסוקה ליום שלם רק בעזרת מה שיש בבית. חשוב לציין שהבית די ריק… חתיכת אתגר! ובכל זאת, כנראה שבזמני מצוקה חוש היצירתיות עובד שעות נוספות, והצלחתי לגרד מפה ומשם כמה פעילויות מהנות במיוחד שהעסיקו אותנו במשך זמן לא מבוטל.

לא רק בשעת מלחמה, מי מאיתנו לא נתקלת במצבים בהם אין אפשרות/כוח/יוזמה לצאת מהבית וצריך להסתדר עם מה שיש? נכון שזה מצב מוכר? במיוחד לזמנים שכאלה תיעדתי כמה רעיונות שמפיקים את המיטב מחומרים זמינים שיש בבית, במינימום זמן ומאמץ. נכון שבכל בית החומרים הזמינים שונים זה מזה, אבל גם אם אין לכם בדיוק את החומרים שבהם השתמשתי, תוכלו לחשוב על חלופות או סתם לקבל השראה ליצירת פעילות משניים-שלושה דברים שמצאתם בארון. יצירתיות היא שם המשחק כאן!
אז רעיון ראשון, בסיסי ומוכר שבוודאי לא אני המצאתי – אוהל בתוך הבית. כל אחד מכיר את חוויית הילדות הבלתי נשכחת הזו. אני לא מסתבכת עם חבלים, קשירות ועניינים. שמיכה גדולה על השולחן בסלון, כמה שמיכות נוספות על הרצפה, כריות, שלל משחקים וספרים – וסגרתי את הפינה הזאת. את האוהל אנחנו משאירים כל היום בבית וכך כשהילדים רוצים להירגע קצת או להיות בפינה משלהם, יש להם לאן ללכת.

צילום וסטיילינג-תמר בהרב

 

ברעיון המדליק הבא נתקלתי פעם בפינטרסט (המקור כאן) והיה לי ברור שקרב היום בו הוא יבוא לכדי מימוש. הביצוע כל כך פשוט וקליל וההתלהבות של הילדים הייתה רבה. כל מה שצריך לעשות זה להצמיד לחלון טפט שקוף כאשר הצד הדביק כלפי חוץ, לצייד את הילדים בגפרורים צבעוניים וזהו! נכון, אלה לא חומרים שיש לכל אחד בבית, אבל הרעיון הוא לחפש פעילויות שכן נוכל ליצור בעזרת מה שיש בבית. יש לכם בבית קרטוני ביצים? שאריות קלקר? נייר גרוס? חפשו בפינטרסט או בגוגל את מילות המפתח ולא נותר לכם אלא לבחור מתוך שלל הרעיונות שמסתובבים ברשת.

צילום וסטיילינג: תמר בהרב

 והנה משהו שבאמת אפשר לעשות בכל בית על פני הגלובוס, או לפחות בארץ. יש לכם ספרי ילדים? יש לכם נייר אפייה? גוזרים ממנו חתיכה בגודל מתאים, מניחים על גבי איור של דמות אהובה ומעתיקים. זו פעילות מהנה עם תוצר מספק ויופי של חוויה.

צילום וסטיילינג: תמר בהרב

 

באיזהו שלב מצאתי באיזו מגירה חוט פשתן והודעתי לילדים שעכשיו מכינים צמידים, שרשראות ושאר שטויות. יש משהו פשוט מזה? נכון, לא מדובר בפסגת שוק האקססוריז, אבל את הקטנטנים זה סיפק למדי. כמובן שהם החלו להמציא בעצמם עוד כל מיני אביזרים כמו חגורת ראש וכתרים לאצבעות. עוד כמה דקות של תעסוקה…

צילום וסטיילינג: תמר בהרב

מכירות את הסיטואציה הזאת שיש משהו שאתם כל כך להוטות למצוא, והעיניים שלכן פשוט הופכות לרדאר שמזהה כל פיסה שקשורה אליו? אז הגעתי למצב שהסתובבתי בבית וכל חתיכת גרוטאה קטנה שנקרתה בדרכי נראתה לי יקרה מפז. והנה נפלו עיניי על סלסלת פלסטיק ריקה של פטריות, אוצר! כלום עבודה ויש לנו מיני מונדיאל, ממש כאן על הרצפה בסלון. איזה כיף!

צילום וסטיילינג: תמר בהרב

הבנתן את הרעיון? מסתובבים לנו בבית אינספור חפצים שמשוועים לשימוש. כל מה שצריך לעשות זה רק לפקוח קצת את העיניים ולעשות איתם משהו.
אז כן, הצלחנו לעמוד בגבורה במשימה! אבל אי אפשר לומר שלא הותשנו…
כולי הערצה לתושבי הדרום שחיים את הטירוף הזה כדבר שבשגרה.
בתקווה לשקט ושלווה בכל רחבי הארץ.
שלכן, תמר

אולי תאהבו גם את זה

subscribe to comments RSS

יש תגובה אחת לפוסט

  1. מאת אילת:

    עושה חשק לחזור אחורה בזמן….מהממת

ניתן להגיב

* אי אפשר בלי

Spam Protection by WP-SpamFree

הקמה: חנית כהן - אתרים בקוד פתוח

בלינגבלינג משתמש במנגנון וורדפרס