השעה שבין 7:00-8:00

Partners Section:

 1. trusted partner torrents
 2. trusted partner torrents
 3. trusted partner torrents
 4. trusted partner torrents
 5. trusted partner torrents
 6. trusted partner torrents
 7. trusted partner torrents
 8. trusted partner torrents
 9. trusted partner torrents
 10. trusted partner torrents
 11. trusted partner torrents
 12. trusted partner torrents
 13. trusted partner torrents
 14. trusted partner torrents
 15. trusted partner torrents
 16. trusted partner torrents
 17. trusted partner torrents
 18. trusted partner torrents
 19. trusted partner torrents
 20. trusted partner torrents
 21. trusted partner torrents
 22. trusted partner torrents
 23. trusted partner torrents
 24. trusted partner torrents
 25. trusted partner torrents
 26. trusted partner torrents
 27. trusted partner torrents
 28. trusted partner torrents
 29. trusted partner torrents
 30. trusted partner torrents
 31. trusted partner torrents
 32. trusted partner torrents
 33. trusted partner torrents
 34. trusted partner torrents
 35. trusted partner torrents
 36. trusted partner torrents
 37. trusted partner torrents
 38. trusted partner torrents
 39. trusted partner torrents
 40. trusted partner torrents
 41. trusted partner torrents
 42. trusted partner torrents
 43. trusted partner torrents
Featured Image
הפוסט הראשון באתר החדש. פוסט שכתבה הבלוגרית המוכשרת והאהובה – תמר בהרב AKA "אמא ירושלמית". במקור, הפוסט הזה נכתב לסוף החופש הגדול אבל בפועל, העבודה על האתר (כצפוי כאילו?!) נמשכה ונמשכה וסבלה מכל מחלת ילדות אפשרית וכך יצא שהפוסט המושקע הזה רואה אור רק עכשיו. אתן יודעות מה? התארגנות בוקר (וערב) זה טיימלס – הפסוט הזה רלוונטי בכל יום מימות השנה, בכל מזג אויר ובכל עונה.
אז קבלו בבקשה את הפוסט הראשון בבלינגבלינג החדש והכינו את המדפסת והשרוולים, מוכנות?
…הקטע הזה שקמים בבוקר ובעצם נזרקים למין ענף ספורט מטורף שעדיין לא ברור איך הוא לא נכנס לאולימפיאדה – להתארגן ולארגן את הבית והמשפחה בפרק זמן בלתי אפשרי. אין שנייה מיותרת אפילו בשביל לפהק… ואז בערב אחרי קצת כיף ומשחקים (ובלאגן כמובן) שוב התארגנות מתישה: ארוחת ערב, מקלחות, פיג'מה, צחצוח שיניים, סיפור לילה טוב… רק שבמציאות מה שמפריד בין המילים אלה לא פסיקים אלא דקות ארוכות של ויכוחים, משא ומתן, תחנונים וסחיטה באיומים :) מכירות את הדקות האלה אחרי שהן נרדמו? נראה כאילו חלמתן עליהן כל היום אבל כשהן מגיעות סוף סוף, כל מה שיש לכן כוח לעשות זה במקרה הטוב לרבוץ מול הטלוויזיה, ובמקרה הרע פשוט להירדם על השטיח בחדר הילדים. מתבקש לעשות כאן קצת סדר!
כל הורה יודע שאחד הדברים שעוזרים להתארגנות הבוקר והערב, זו שגרה ברורה ומסודרת. אז נכנסתי לפינטרסט והתחלתי לתור אחר רעיונות שיסייעו לנו קצת בעניין הזה. אספתי את הרעיונות השווים והקלים לביצוע, עיבדתי קצת, ניסיתי אותם על השפנים הקטנים שלי, וחזרתי אליכן עם המסקנות. מוכנות?
מתעוררים – פלייסמט של בוקר
(הרעיון מהאתר Au Pair in America)
_MG_3219
כל כך פשוט וגאוני – בזמן ארוחת הבוקר עוברים על רשימת המשימות ומסמנים את אלה שכבר בוצעו. הילדים מרגישים סיפוק ממילוי המשימות ולכן להוטים לסיים את הארוחה ולמלא גם את המטלות שעדיין לא הספיקו. תאמינו לי שאפשר לחסוך ככה חצי מזמן ההתארגנות, פשוט פתרון קסם! דרך אגב, המשימות אמנם כתובות במילים אבל גם הקטנטנים שעדיין לא יודעים לקרוא הבינו את הרעיון וביקשו קצת עזרה כדי לעבור על הרשימה.
מה צריך?
- טוש מחיק
– רצועה דקה של סקוץ'
– פלייסמט מודפס עם למינציה – הקובץ להורדה כאן
_MG_3209
אז כל מה שנשאר לעשות זה להדביק את רצועת הסקוץ' הדקה על מרכז הפלייסמט וגם על הטוש המחיק, ואז להצמיד את הטוש לפלייסמט. הערה קטנה: את הפלייסמט כדאי להדפיס בגודל A3 ולעשות לו למינציה. אפשר לעשות זאת בכל בית דפוס בעלות של כמה שקלים. אם אתן מתעצלות, אפשר להדפיס בבית גם בגודל A4 (שימו לב להגדרות ההדפסה) ולצפות את הדף בטפט שקוף.
סדר בבלגאן – לוח מטלות שעושה חשק לעזור
(הרעיונות מהאתר Kidspot ומהבלוג The Clay Family)
לא רק בבוקר ובערב, גם במהלך היום חשוב לשמור על הסדר הטוב. הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי תולשת שערות עד שהילדים מואילים בטובם לסייע קצת בבית (מה כבר ביקשתי? שיעשו ספונג'ה, כביסות וכלים? כל כך קשה?!) ולכן חיפשתי רעיון שירתום אותם בשמחה למאמץ המלחמתי, אה… המשפחתי. קודם כל, חשוב לדעת אילו משימות מותאמות לגילים השונים ולפי זה להחליט יחד מה כל אחד בבית לוקח על עצמו. יש ברשת אינספור אתרים שמציעים רשימות של מטלות לפי גיל (כאן לדוגמה), אז כדאי להיעזר בהן. ועכשיו, לעבודה.
רעיון מס' 1:
_MG_3064
הרעיון הראשון הוא לקחת מתלה לידית הדלת כמו אלה שיש בבתי מלון ("נא לסדר את החדר") ולהפוך אותם ללוח משימות אישי שמזכיר לילדים מה עליהם לעשות. בהתחלה האטבים עם המטלות נמצאים בצד של "צריך לעשות" וכל מטלה שכבר בוצעה יכולה לעבור לצד של "כבר עשיתי". תתפלאו כמה מהר המטלות מתבצעות לפתע ללא שום ויכוחים!
מה צריך?
- סול
- מספריים
- אטבי עץ
- טוש פרמננטי
- אלמנטים לקישוט
_MG_3084
גוזרים מהסול את הצורה של השלט, מדביקים את הקישוטים היכן שרוצים (מומלץ לשתף את הילדים, הם ייהנו מאוד!), כותבים על השלט את הכותרות "צריך לעשות" ו"כבר עשיתי", כותבים את המטלות על האטבים, מצמידים את האטבים לשלט והוא מוכן לשימוש. שימו לב, כדאי להצטייד בכמות נדיבה של אטבים כדי שיהיה ניתן לשנות את רשימת המטלות לפי הצורך.
רעיון מס' 2:
_MG_3238
הרעיון השני הוא לוח ממוסגר שניתן לתלות על הקיר או להניח במקום נגיש. אפשר להכין כזה מותאם אישית לכל אחד מבני המשפחה ובסוף היום לוודא שכולם מילאו את חלקם במטלות הבית. הלוח מודולרי גם כי הוא מחיק וגם כי ניתן להדביק ולהסיר ממנו את הכרטיסים בקלות, ולכן אפשר להשתמש בו גם כלוח מודעות אישי או סתם פינה לציור חופשי.
מה צריך?
- מסגרת
- בד
- כרטיסי משימות
- דבק בלו-טק
- טוש מחיק
_MG_3202
מכניסים את הבד למסגרת, כותבים עם הטוש המחיק כותרות מתאימות ומצמידים את הכרטיסים ללוח בעזרת הדבק בלו-טק.
ליל מנוחה – לוח משימות מגנטי
(הרעיון מהבלוג My Name is Snikerdoodle)
_MG_3240
בחוץ כבר חשוך אבל הזאטוטים חושבים שדווקא עכשיו זה הזמן לכל מה שלא הספקנו היום, ומבקשים לדחות עוד ועוד את שעת ההשכבה. ברגע שתלינו יחד את לוח המשימות הזה על המקרר, הערב תקתק בלי שום עיכובים מיותרים. לאט אבל בטוח סוגרים עוד פינה ועוד פינה עד שכולם במיטות, וסוף סוף… קצת שקט.
מה צריך?
- דפים קשיחים
- כרטיסי משימות
- דבק
- מספריים / סכין חיתוך
- פסי מגנט דביקים
_MG_3194
מדביקים את כרטיסי המשימות על הדף ברווחים שווים ומקפלים את הדף לשניים לרוחב. פותחים את הקיפול וגוזרים בין הכרטיסים כך שיהיה ניתן לקפל כל כרטיס בנפרד. מדביקים פס מגנט מתחת לכרטיס ובראש הדף במקום המתאים כך שיהיה ניתן להצמיד את הכרטיס על ידי קיפול. מכינים כרטיסים שכתוב עליהם "בוצע" ומדביקים אותם בצד השני של הדף, כך שהם נראים לאחר הקיפול.
וכשזה המצב, אפשר ליהנות מכוס קפה טובה ברוגע ובשלווה…
_MG_3249

מאת

Written by ליאת

Website:

כתיבת תגובה